تماس با نمایندگی کرج بیمه ایران کد 36540

  • 09305894046
  • 09109825540
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مقایسه بیمه عمر و بورس :

تا الان مقایسه بین بیمه عمر با بانک و تامین اجتماعی را برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته ام و هم اکنون قصد دارم ، بیمه عمر رو با یکی دیگر از بازارهای سرمایه مقایسه کنم.
همانگونه که همه شما دوستان از بازار بورس کم و بیش اطلاع دارید در رسانه ها و اخبار و اکثر مکانها صحبت از آن است که بازار بورس بازار نو و برای سرمایه گذاری بسیار عالی می باشد و جدیداً رسانه های عمومی همه اقشار مردم را دعوت به سرمایه گذاری در بازار بورس میکنند.

بنده هم معتقد هستم بازار بورس بازار بسیار خوبی برای سرمایه گذاری میباشد ولی حتی افراد خبره و شرکتهای سرمایه گذاری در بازار بورس با داشتن کادری مجرب در اکثر مواقع با سقوط سهام شرکتی روبرو میشوند.

حال فرق بیمه عمر و بورس را در ذیل بیان میدارم:

1- در بازار بورس هیچوقت سرمایه شما تضمین شده نیست ولی در بیمه عمر، سرمایه شما تضمین شده است.

2- در بازار بورس در هنگام ورشکستگی شرکتی، سرمایه شما از طرف ارگان دولتی تضمین نمی شود ، ولی در بیمه عمر در صورت ورشکستگی شرکتهای بیمه ، سرمایه شما از طرف بیمه مرکزی که یک ارگان دولتی است ، تضمین میگردد. ( قابل توجه است ؛ قانون تأسیس بیمه مرکزى در ۳۰ خرداد ۱۳۵۰ در ۷۷ ماده به تصویب رسید و تا به امروز پابرجاست )

3- در بازار بورس سود سرمایه شما تضمین شده نمیباشد ، ولی در بیمه عمر سود سرمایه شما از همان روز اول مشخص و تضمین شده بوده و همچنین دارای سود مشارکت و سود مرکب میباشد.

4- در بازار بورس اگر خدایی نکرده برای فرد سرمایه گذار حادثه ای رخ دهد و منجر به فوت گردد قوانینی همانند قوانین بانک اعمال میگردد یعنی بعد از انحصار وراثت و ... مابقی مبلغ به بازمانده پرداخت میشود ولی در بیمه  عمر نه تنها چندین برابر سرمایه بیمه گذار بلکه سود تضمین و سود مشارکت و سود مرکب به افراد نامبرده از طرف سرمایه گذار یا افراد قیم داده میشود.

5- در بیمه عمر اگر فرد مبتلا به سرطان و یا یکی از تعهدات پوششهای بیمه عمر گردد شرکت به تعهدات بیمه عمل کرده و هزینه های مربوطه را پرداخت می کند ولی بازار بورس فاقد هرگونه پوشش و خدمات جانبی میباشد.

6- در بازار بورس باید روزانه در تالار یا پشت کامپیوتر حضور داشته باشید تا سود بیشتری ببرید ولی در بیمه عمر نیازی به حضور شما نیست و شرکت از طرف شما در بازار بورس سرمایه گذاری کرده و در صورتی که از خرید سهامی سود نکرده باشد سود سرمایه شما را بصورت تضمین شده به حسابتان اعمال میکند ، و اگر در خرید سهامی سود کند شما را در سود خرید سهام شریک قرار میدهد.

7- در بازار بورس هیچگونه تسهیلاتی داده نمیشود ولی در بیمه عمر بعد از گذشت 2 سال تسهیلات داده میشود.

نتیجه:
بورس از نظر سرمایه گذاری خیلی پر سود و به همان میزان پر ریسک بوده و نیازمند داشتن اطلاعات تخصصی است. ولی در بیمه عمر شما نیاز به اطلاعات تخصصی سرمایه گذاری نداشته و در کنار سود تضمین شده ،  تحت پوشش خدمات بیمه ای هستید که بورس از آن بی بهره است.

در نهایت در کنار یک سرمایه گذاری بورسی، یک سرمایه گذاری مطمئن مانند بیمه نیز، لازمه یک زندگی است.